Vijesti iz industrije

Svjetski kup započinje večeras, a LED lampica osvjetljava Arenu Svjetskog kupa 2018. godine

2018-06-19
prva utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva 2018. započet će u Rusiji, a mjesto održavanja bit će LED rasvjeta.

Prva bitka u Egiptu koristila je novi LED rasvjetni uređaj za urugvajska mjesta natjecanja, dizajniran da olakša prijenos 4K i UHDTV i super usporenu reprodukciju bez treperenja.

Dobavljač rasvjete Signify obećao je milijardama televizijskih gledatelja širom svijeta da će kamera zabilježiti "sve detalje, svaki znoj, mišiće i izraze na terenu".

LED osvjetljenje prostora također se može kontrolirati i sinkronizirati s glazbom kako bi se stvorila spektakularna atmosfera prije natjecanja.

Na 12 mjesta natjecanja Randolph je osvojio 10 nagrada, a preostale 2 osvojio je Disano, talijanski proizvođač.

Deset mjesta koja su pobijedila u ponudi su: Stadion Lužnjiki (Moskva), Stadion Kristopskog (Sankt Peterburg), Olimpijski stadion Fisht (Soči), Arena Jekaterinburg (Jekaterinburg) i Planina, Rostov na Donu, Kalinjingrad, Nižnji Novgorod, Volgograd i stadion Samara.

Dvije lokacije koje je Disano dodijelio su lokacije Samare i Saranska.

Uz to, stadion Lužnjiki u Moskvi postavio je spektakularni LED medijski krov od 39.000 četvornih metara. Tijekom natjecanja održat će se jedinstveni light show koji će obožavatelje dovesti do navijača cijelog grada.